Головний тренер Національної збірної команди розповів, як проходить перший в історії збір українських борців вільників у Японії

Про збір
«Напередодні чемпіонату світу ми вирушили до Японії, в передмістя Токіо Йокогама. Зараз команда проходить тренувальний збір на базі NSSU (Японського університету спортивної науки). Хотів би відзначити зусилля Асоціації спортивної боротьби України та особисто Президента АСБУ Юрія Копитко, Віце-Президента Едуарда Прощука та менеджера команди Андрія Воронцова, а також Міністерства молоді та спорту, завдяки яким ця поїздка стала можливою.
Японська команда зараз одна з найпотужніших в світі. Зараз з нами в залі тренуються два діючих Олімпійських чемпіона, Котаро Кіока та Рей Хігучі. Також тут займається чимало чемпіонів, призерів світу у різних вікових категоріях, тобто багато перших номерів японської збірної. П’ятеро спортсменів з цього університету будуть їхати на чемпіона світу, тому для нас цей збір дуже важливий та корисний.

Nippon Sport Science University дійсно дуже потужний тренувальний центр, по суті тут знаходиться половина Національної збірної, тому спаринг в нас просто чудовий. Я дуже задоволений, що наші хлопці мають можливість тренуватися з найсильнішими. До речі, з нами в залі тренуються й борці греко-римського стилю, в них також є два Олімпійських чемпіони. Кожного дня на тренування приходять чемпіони та призери Оліміпйських Ігор для того, щоб поділитися досвідом з молодими спортсменами. Призери Олімпійських Ігор в Афінах Танабе Чікара, Кендзі Іноуе, призер Лондона Сініті Юмото, Чемпіон Токіо Такуто Отогуро. А також легендарна Каорі Ічо, чотириразова Олімпійська чемпіонка. Тому кількість Олімпійських чемпіонів на квадратний метр тут дійсно висока і це безумовно надихає молодих борців, стимулює їх працювати ще більше, щоб досягти найвищих цілей.
Звичайно японська школа боротьби має свої особливості, які базуються на дисципліні, повазі до старших та тренерів і самовіддачі на тренуваннях. Все дуже чітко, жодних запізнень бути не може.

Загалом мені подобається як наші борці почуваються на японському килимі. Ми приїхали, щоб проборотися з сильними суперниками, щоб хлопці відчули їхній стиль, зрозуміли їх. Адже ми ніколи не мали такого досвіду. За двадцять п’ять років я пам’ятаю лише дві події в Японії, один ліцензійний турнір на початку двухтисячних і власне Олімпіада в Токіо. Але в останні роки Японія стала більш відкрита, сюди стали приїзджати спортсмени з різних країн. От і зараз з нами тренуються хлопці з Кореї та США.»
Знайомство з Японією

«Звичайно практично весь час ми проводимо в залі. Але команда мала нагоду познайомитись з країною трішки краще. Нас возили на екскурсію в Токіо, ми піднімались на оглядовий майданчик Tokyo Skytree, найвищої телевежі в світі – Tokyo Skytree (634 м), були в туристичному кварталі, відвідували храм і навіть спробували японські лазні з термальними басейнами.

Звичайно приїзд команди з далекої України також викликав цікавіть в пресі, до нас приїзджали журналісти, знімали репортажі про команду, брали інтерв’ю у Василя Михайлова, нашого найтитулованішого борця.»
Про подальщі плани
«Після поверенення з Японії ми поїдемо в перших числах серпня на міжнародний турнір до Польщі. Після змагань нас чекає ще два навчально-тренувальних збори в Південному та Конча-Заспі.»