KampSport поспілкувався з українською борчинею Соломією Винник, яка у жовтні стала чемпіонкою світу U-23 в категорії 59 кг. Для спортсменки з Чернівців це вже другий тріумф на молодіжній світовій першості. Зокрема, цього року Соломії Винник вдалося вибороти бронзову медаль на дорослому чемпіонаті Європи та стати чемпіонкою України.

Про шлях Соломії Винник до другого «золота» молодіжного чемпіонату світу, принципову сутички проти російської спортсменки та приємний сюрприз її сестри Марії, яка принесла борчині впевненість на турнірі в Албанії, читайте в ексклюзивному інтерв’ю.

Соломіє, вітаємо зі здобуттям «золота» чемпіонату світу U-23! Пригадай, будь ласка, як для тебе складався змагальний жовтень і як оціниш свій тріумфальний виступ на молодіжній світовій першості?

Щиро дякую за вітання! Це вже моє друге «золото», здобуте на чемпіонаті світу до 23 років. Загалом, звісно, задоволена своїм результатом, адже змогла знову перемогти в цій віковій категорії та підтвердити власний титул.

У фіналі тобі вдалося перемогти суперницю з Індії (7:4). Наскільки непростим для тебе видався фінал і чи можна цю сутичку вважати найскладнішою для тебе на турнірі?

Боротьба за золоту медаль для мене в більшості випадків складається непросто. Однак я знала що, врешті-решт стану чемпіонкою – жодної секунди не допускала іншої думки. Я була готовою віддати все, щоб знову відчути ці емоції, підняти наш прапор і заспівати гімн. Дякувати Богу, мені це вдалося.

Не можу сказати, що саме фінальна сутичка була найскладнішою. Але у фіналі завжди присутня трохи інша напруга .

А найбільш принциповою для тебе, мабуть, була сутичка проти росіянки Сідєльнікової? Минулого року ти відмовилась фотографуватись поруч із нею на п’єдесталі, а цього разу ти доклала усіх зусиль, щоб вона на п’єдестал не піднялась…

Уперше зустрічалась із представницею країни-агресора на змаганнях. Чесно кажучи, раніше завжди дивувалась, як узагалі дівчата з ними боряться. Мені здавалось, що на сутичку проти росіян треба вдвічі більше налаштовуватись. І справді – це була найпринциповіша сутичка, оскільки права на помилку в мене не було. А сумнівів у чомусь у мене тим більше не виникало.

Я задоволена, що цього року на пʼєдесталі не було представниць країни-агресора – вони слухали наш гімн з трибун (усміхається).

Оціни загалом рівень суперників на ЧС. Чи всіма своїми сутичками на цьогорічному турнірі задоволена?

Звичайно, була висока конкуренція та рівень готовності суперниць. У нас досить сильна команда і я вважаю, що всі дівчата дуже достойно виступили (Жіноча збірна України – третя в медальному заліку – прим.).

Насправді я є дуже самокритичною – іноді це дуже заважає, але головний план на змагання виконала – стала чемпіонкою. Попереду матиму багато роботи та вдосконалення.

Соломіє, тобі вдалося захистити статус чемпіонки світу U-23! Порівняй обидві перемоги на молодіжній світовій першості. Чи чинився на тебе певний тиск перед стартом змагань, оскільки після «золота» в 2023-му від тебе, вочевидь, очікували повторення результату?

Зазвичай перед змаганнями я не відчуваю великого тиску, стараюсь абстрагуватись від того, що забирає енергію, максимально її зберігати, не думаючи про майбутні результати.

Цього року дуже допомогла присутність і підтримка моєї сестри (Марія Винник – прим.). Їй не вдалось позмагатися разом зі мною на чемпіонаті світу – вона перенесла операцію на плечі. Але Марія таки приїхала до Албанії, підтримати мене на цих змаганнях (усміхається). Це був найкращий сюрприз у моєму житті. Вона додала мені неабиякої впевненості, я відчувала її підтримку та присутність. Дуже радію, що змогла вибороти для неї «золото».

Одразу після молодіжної світової першості ти виступила на дорослому чемпіонаті світу в неолімпійських категоріях, де дійшла до чвертьфіналу. Враховуючи важкий графік, результат тебе задовольнив чи все-таки ти розраховувала на кращий?

Звичайно, я не розраховувала припинити боротьбу на стадії чвертьфіналу. Була впевнена, що мені все під силу, але склалось не так як хотілося. Певна річ, будь-які виправдання тут ні до чого. Головне –зробити чіткий аналіз і працювати далі ще наполегливіше та розумніше, не переносити свої поразки та невдачі на наступні змагання. Не можна застрягати в них. Це великий досвід для мене .

Невдовзі завершиться змагальний рік. Окрім «золота» ЧС U-23 на початку року ти стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи, а у вересні вдалося впевнено перемогти на національній першості. Як загалом оціниш для себе 2024-й рік?

Дякую Богові за всі можливості, за всі перемоги та поразки, які дали мені неабиякий досвід та великий стимул. Можливо, щось таки не вдалось із того, що я планувала чи очікувала. Але знаєте, в Бога на все свої плани і якщо вірити та докладати всіх зусиль, обовʼязково будуть омріяні результати.

Соломія Винник разом із тренером жіночої збірної України з боротьби Володимиром Євоновим

Чи готуєшся зараз до Кубку України? Якщо так, то які в тебе очікування від турніру?

На жаль, змушена пропустити останній старт у цьому році. Перед чемпіонатом світу на тренувальних зборах я зазнала травми й після турніру вона загострилась, тому ухвалили з тренерами рішення пропустити Кубок України. Потрібно все залікувати, поки ще є така можливість. Зараз тренуюсь трохи в послабленому режимі, ніж зазвичай.

Цього року ти виступила на багатьох турнірах, показавши чудові результати. Скільки часу тобі потрібно на відпочинок після турнірів і чим полюбляєш займатися поза борцівським килимом?

Дякую, відновлення насправді дуже важливе і все приходить з досвідом – після багатьох травм перестаєш ним нехтувати. Взагалі вихід зі змагань теж важливий, адже це період відновлення, тому відпочиваємо деякий час від тренувань на килимі. Замість цього тренуємось на свіжому повітрі, маємо ігрові тренування або ж різного виду активності поза борцівським килимом. Через кілька днів повернемося до звичного режиму, все залежить від рівня змагань та навантаження.

У вільний час від тренувань люблю активний відпочинок, часто з сестрою кудись подорожуємо, знаходимо нові захоплення та відкриваємо щось для себе. І, звісно, проводимо час з близькими людьми.

Джерело: Kamp-Sport