Нестандартний, непередбачуваний, технічний, цілеспрямований борець із Сум Дмитро Ткаченко до ЧС в Казахстані готовий.
– Цей рік видався досить успішним для тебе?
– Так, на початку року здобув срібло на турнірі в Естонії. У фіналі поступився срібному призеру Олімпійських Мураду Гайдарову. На рейтинговому турнір і Італії став третім. На Київському, з рахунком 10:8 у фіналі поступився борцю з Грузії.
– Як самопочуття сьогодні?
– Почуваюсь добре. З вагою теж порядок – два запасу.
– Це твій перший світ?
– По дорослим так. Боровся по молоді. Багато часу відтоді минуло. В мене було багато травм. Двічі вилітало плече – оперували, й коліна робили.
– Як налаштовуєшся на боротьбу?
– В яких би змаганнях не брав участь, завжди почуваюся спокійним і врівноваженим. Хтось нервується – «горить», починає завчасно стрибати, розминатися. Я можу розслабитися, піти в готель за три години до початку поспати, потім розігріваюсь і йду боротись.
– Чи можна цьому навчитись?
– Це приходить з досвідом. В юності я теж переживав, хвилювався перед стартом. Адже завжди хочеш показати найкращий результат. А сьогодні навчився повністю відключатись від докучливих думок.
– Але на килимі, коли потрібно, вмієш включитися і завестися?
– Так, все залежить від ситуації.
– Сильні суперники тебе ще більше мотивують?
– Не відчуваю різниці. До кожного борця ставлюся з належною повагою та увагою. З кожним намагаюся боротися на максимумі.
– Дехто вважає тебе незручним суперником, навіть небезпечним, в чому «складність» Дмитра Ткаченка?
– Можливо в тому, що можу утнути щось несподіване, на що вони не чекають.
– Дмитре, ти нестандартний борець, в тебе нестандартна боротьба. Хто навчив тебе неординарно мислити?
-Напевно мій тато. Взагалі, якби не мій батько, не знаю чи взагалі би боровся. А якби і боровся, можливо б не так як зараз. Тому що мій батько – завжди поруч. Він і дієтолог, і тренер, і психолог, все в одному. (Посміхається)
– Леонід Миколайович полетить з тобою до Казахстану?
– Звичайно.
– Його присутність є важливою для тебе, додає тобі сил?
– Присутність батька для мене це – подвійна відповідальність. Розумію, що мій тренер і тато поруч, тож не можу його підвести і дати задню. Не можу розслабитись на килимі. Маю на увазі, коли вже сил не залишається, знаю тато зі мною і я не можу його розчарувати. Знаю, що він поруч, дивиться, переживає, і це додає сил. Не стільки впевненості, скільки розуміння, що маю викластися на повну і потішити своєю боротьбою.
– Попереду світ, як настрій?
– Настрій бойовий. Будемо битися! На Київському пересвідчився, рубатися можна з кожним. І абсолютно неважливо які в нього титули, звання, з якої він країни.
– Кому б хотів подякувати?
– Всім тренерам, хлопцям, спаринг-партнерам, всій команді!
– Дмитрику, в тебе цікава, іноді ризикова боротьба, тож бажаю тобі розкритися і видати все на що здатний!
Розмовляв Олександр Пастухов