Жіноча збірна готується до чемпіонату світу на базі SHIGAKKAN UNIVERSITY неподалік японського міста Наґої. Наставник команди Володимир Яременко розповів чим займаються наші дівчата та які цілі ставить перед собою команда

Про шлях до Японії

«Асоціація спортивної боротьби підтримує дружню комунікацію з багатьма світовими федераціями. Минулого року я мав розмову з Ректором університету  та віце-президентом японської федерації боротьби Куніко Таніока і вона радо погодилась нас прийняти. А далі Президент Асоціації спортивної боротьби Юрій Копитко та міжнародний відділ АСБУ розвинули цей діалог  і в результаті жіноча та чоловіча збірні вирушили до країни сонця що сходить. Хотілося б принагідно подякувати Міністерству молоді та спорту, які також допомогли реалізувати цю поїздку.

Для нас важливо тренуватися з найкращими, а японська школа жіночої боротьби одна з найсильніших в світі. Ми вже були тут два роки тому, напередодні ліцензійного чемпіонату світу і безсумнівно нам пішов на користь цей досвід. І зараз ми розраховуємо, що цей збір також матиме позитивний ефект, особливо для тих дівчат, котрі вперше приїхали до Японії.»

Про НТЗ

«Зараз ми знаходимось в одному з найпотужніших центрів жіночої боротьби не тільки у Японії, але й у світі. Саме в Університеті SHIGAKKAN свого часу проходили підготовку та успішно реалізувалися олімпійські чемпіонки Саурі Йосіда, Каорі Ічо, Сара Досьо. До речі, Сара зараз працює тренером в цьому залі. З нами на килимі тренуються молоді, але вже титуловані борчині. Серед яких чемпіонка світу у легкій вазі та багато призерок чемпіонатів світу. Саме з цього клубу троє дівчат будуть виступати на чемпіонаті світу у олімпійських категоріях.»

Секрет японських борчинь

«Коли я вперше їхав сюди, то хотів збагнути в чому унікальність японської методики, але зрозумів, що методологія абсолютно стандартна, підготовка базується на тих же принципах, що і в усьому світі, але все це дуже добре лягає на японський менталітет. Їхня дисциплінованість, відповідальність та працелюбність – головний секрет їхнього успіху. Також дуже вдало поєднані засоби підготовки. Фізична підготовка, яка чергується з роботою на килимі. Я би сказав, що дуже багато роботи на килимі в режимі наближеному до змагань.

Борчині не просто тренуються на базі університету, вони навчаються і паралельно готуються до змагань. В них одинадцять тренувань на тиждень. В понеділок одне тренування, а з вівторка по суботу – два.

Вранці годинне тренування з шостої до сьомої, вечірне о четвертій. В п’ятницю-суботу – спаринги.  

Тому я би хотів, щоб наші дівчата адаптувались до режиму японських борчинь і перейняли позитивні моменти.»

Про цілі

«Я весь час наголошую нашим дівчатам, з якою метою ми приїхали, що ми маємо винести з цього збору. В нас є свої задачі напередодні чемпіонату світу і ми їх виконаємо.

Незабаром має приїхати шведська команда, яка на європейському континенті є нашим головним конкурентом, також будуть спортсменки з Австралії.

Звичайно ми маємо також важливу дипломатичну мету. В нас заплановано чимало заходів, зустрічей зі студентами, з пресою. Також ми маємо заходи разом з консульством України. Дівчата підготували лекцію, яка розповідає про Україну, про війну. Ірина Коляденко пережила окупацію в Ірпені, тому їй є що розповісти. Дівчата вже мають досвід презентації нашої країни та розуміють наскільки важливо доносити меседжі про несправделиву війну, яка четвертий рік триває на нашій землі.»