Напередодні чемпіонату світу серед юніорів ukrwrestling.com.ua поспілкувався зі старшим тренером молодіжної збірної Василем Федоришиним.

Як ви оцінюєте виступ збірної команди на чемпіонаті Європи серед юніорів?

– П’ять медалей, хороший результат. В загальному я задоволений. Звичайно хотілося взяти золото, але так вийшло, що цього разу без золота.

– Які висновки були зроблені після континентальної першості і над чим збірна працювала влітку?-Багато працювали над захистом ніг, над атакою. Це ті моменти, які потребували особливої уваги. Відпрацьовували різні тактичні моменти. Частково ми розподіляли певні моделі тренування по ваговим категоріям, але переважно намагались підійти до кожного спортсмена індивідуально. Вважаю, що ми пройшли хороший збір. Є невеличкі травми, але сподіваюсь, ще є трішки часу і все загоїться.

-Яка роль на зборах була відведена особистим тренерам?

-До нас в Конча-Заспу на збір приїхало кілька особистих тренерів. Віктор Кубишин з Херсону, був Віктор Глібенко зі Львова, в якого зараз на світ їдуть два учні. Звісно особисті тренера краще знають своїх учнів і це дуже допомагає. Також і сам спортсмен себе комфортніше відчуває, коли біля нього поруч близька людина, яка може підказати щось і надихнути посилено працювати.

-Наскільки комфортні умови були для спортсменів на НТЗ?

-Хотілося б висловити від імені команди велику вдячність президенту Асоціації вільної боротьби Юрію Копитко та першому віце-президенту Едуарду Прощуку за фінансову допомогу. Вони створюють нам всі умови для того, щоб команда могла зосередитись виключно на тренуваннях.

-Деколи після масштабних міжнародних змагань наші тренери нарікають, що нашим хлопцям десь забракло впевненості, моральної витривалості? Чи приділялась увага психологічному аспекту?

-Тут важливе спілкування. Коли ми разом гуляємо, спілкуємось і намагаємось підтримувати в них віру у власні сили Намагаємось знайти до кожного свій підхід.

-Боротьба з кожним роком набирає обертів, чого чекати від прийдешнього чемпіонату світу?

-Звісно боротьба дуже сильно крокує вперед, розвивається дуже швидкими темпами. Зростає темп, потрібно бути дуже швидкісним. Для того, щоб сьогодні перемагати потрібно бути універсальним спортсменом, універсальним борцем. Необхідно мати в своєму арсеналі всі силові, швидкісні якості, велику витривалість. І правильно підбирати тактику під кожного спортсмена. Якщо тактика підібрана правильно, то це вже 30% успіху. Тому спортсмен зараз повинен мати і хорошу атаку, і витривалість. Всі борцівські показники повинні бути на високому рівні для того щоб конкурувати на світовому рівні.

– В дорослій боротьбі спортсмени вже добре знають своїх суперників. Якось можна прорахувати на кого налаштовуватись на молодіжному рівні. Чи молодіжні змагання це невідома територія і ніколи не знаєш хто покаже потужну боротьбу?

-В цій віковій групі «Юніори» є багато змінних чинників. Костяк збірних ще не вибудуваний, наприклад на Європу їдуть одні хлопці, на чемпіонат світу їдуть зовсім інших. І важко вивчити всіх сильних суперників. Ми намагаємось вивчати, передивляємось сутички. Але тут важко щось прогнозувати. Тому важливо готуватися до всіх моментів, які можуть бути на сутичці, не залежно від суперника. Звісно можна продумати кілька моделей поведінки, але під кожного неможливо налаштуватися, тому потрібна стовідсоткова готовність. По дорослим там вже зовсім інша боротьба, ми чітко знаємо своїх суперників і можемо конкретно готуватися до зустрічі з тим чи іншим борцем.  Наше завдання на зборі – підійти до змагань функціонально готовими та з великим бажанням перемагати.

– Як формувалась команда на чемпіонат світу?

-Після чемпіонату країни ми чітко визначили, що всі чемпіони їдуть на чемпіонат Європи. Потім ми повезли команду на турнір до Румунії. І вже після цього ми приймали рішення. В тих вагових категоріях де в нас є конкуренція, де були дуже рівні сутички, практично бал в бал, на чемпіонаті України ми зараз веземо других номерів. Але це лише в кількох вагових категоріях. Це зроблено, щоб дати шанс більшій кількості спортсменів, дати можливість розвиватися.

-Дякуємо за інтерв’ю. Успіхів вам на килимах чемпіонаті світу.