Медична комісія UWW ініціювала нову програму з профілактики борцівських травм, яка передбачає спеціальне навчання і роботу з суддями для розпізнавання і запобігання небезпечним діям під час офіційних змагань.

Олімпійські стилі боротьби можуть призвести до різних травм м’яких тканин і опорно-рухового апарату. Моніторинг та припинення небезпечних дій під час змагань з боротьби є обов’язком судді.

Доктор Бабак ШАДГАН, який представляє UWW, виступив з доповіддю на тему запобігання травм суддями на засіданні голів медичної комісії міжнародних федерацій 2020 року в Монако, 10-11 березня.

“Ми припустили, що швидкі і правильні дії суддів щодо припинення небезпечних дій і помилок можуть значно знизити частоту і тяжкість борцівських травм”, – сказав Шадган.

Для перевірки цієї гіпотези було проведено спостережне дослідження на Юнацьких Олімпійських іграх 2018 року, що проходили в Буенос-Айрес, в жовтні 2018 року. Мета спостережного дослідження полягала в тому, щоб оцінити потенційний вплив активної суддівської практики на зниження частоти і тяжкості травм.

Судді на Юнацьких Олімпійських іграх 2018 року були навчені і проінструктовані бути дуже обережними, швидкими і активними в припиненні високоризикових і небезпечних дій. Дані та характеристики травм серед 110 борців-учасників Юнацьких Олімпійських ігор 2018 року були порівнені з травмами, отриманими серед 658 борців, які брали участь у юнацькому чемпіонаті світу 2018 року у вересні 2018 року в Трнаві (Словаччина).

Ці дані показали, що на юніорському чемпіонаті світу загальний травматизм склав 10,64 травм на 100 спортсменів, в той час як на Юнацьких Олімпійських іграх 2018 року було 4,54 травми на 100 спортсменів. Крім того, тяжкість травм під час юнацьких Олімпійських ігор була значно нижчою, ніж на юніорських чемпіонатах світу.

“Ми показали, що проактивні та обережні дії суддів щодо оперативного припинення небезпечних дій мають потенціал значно знизити частоту і тяжкість травм у боротьбі”, – сказав Шадган. “Це новий підхід до профілактики спортивних травм.”

На підставі презентації Шадгана медична комісія МОК прийняла рішення розглянути питання про проведення семінару з профілактики спортивних травм шляхом внесення змін до спортивних регламентів під час засідання медичних комісій МОК-ІФ у лютому 2021 року.