Про плани Асоціації вільної боротьби після карантину, виклики для спортсменів у час пандемії та перенесення Олімпіади 2020 поспілкувалися з Едуардом Прощуком – першим віце-президентом Асоціації вільної боротьби України та народним депутатом ІХ демократичного скликання.

– Едуарде, вітаю! Як відомо Олімпіаду 2020 перенесли, як ви гадаєте, що для нашої збірної означатиме це перенесення?

– Звісно прикро, але на ситуацію потрібно дивитись з позитивної точки зору та перспектив. Звичайно спортсмени готувались виступити на Олімпіаді у 2020, команди планомірно йшли до цих змагань і в серпні мали вийти на пік своєї форми. Втім увесь світ зараз в рівних умовах. Ми повинні сприймати ці зміни спокійно. Якщо говорити про молодих амбітних спортсменів, вони мають перевагу, адже отримали унікальний шанс вступити в боротьбу за поїздку в Токіо. Що стосується ветеранів, особливо тих, хто планував завершити професійну кар’єру в цьому році, їм буде складніше, адже доведеться активно працювати впродовж року, втримати форму та достойно виступити на Олімпіаді у 2121 році. Втім я впевнений, наші спортсмени готові до цих випробовувань.

– Як відчуваєте чи зможе Асоціація у цьому році в повній мірі реалізувати всі плани, чи вистачить коштів на збори та турніри?

– Ми розуміємо, що зараз в пріоритеті здоров`я українців, тому фінансування на всі інші галузі було частково скорочено й перерозподілено. Втім, коли ситуація стабілізується, бюджет переглянуть відповідно до потреб. Сподіваюсь в червні ми повернемось до спокійного життя. Плануємо зустріч з міністром молоді та спорту Вадимом Гутцайтом, щоб обговорити плани й знайти шляхи вирішення проблемних питань. Дуже приємно, що Вадим Маркович згадав борців, як основних претендентів на олімпійські медалі, оскільки бачить кропітку працю спортсменів та результати роботи нашої Асоціації.

Дуже важливо, що наші друзі спонсори, меценати не відмовляються від своїх зобов`язань і готові надалі підтримувати вільну боротьбу. Звичайно бізнесу зараз непросто, та я особисто розмовляв з усіма ключовими партнерами і вони запевнили, що будуть допомагати нашим збірним у підготовці до Олімпіади. Впевнений, ми достойно пройдемо цей непростий період.

– Як відбувається зараз комунікація з тренерами та спортсменами?

– Ми весь час на зв`язку та підтримуємо однин одного. Регулярно спілкуюсь з головними тренерами збірних України з вільної та жіночої боротьби, тренерами та студентами Академії вільної боротьби Прикарпаття, з членами збірної. Дуже тішить активність спортсменів у соцмережах – вони мотивують та заряджають всіх гарним настроєм, ніхто не зламався та не впав духом. Спорт зміцнює людину не лише фізично, але і морально, тому борці готові достойно сприймати всі життєві виклики і цей зокрема.

– Людство вперше зіштовхнулось з пандемією, зараз не існує готового сценарію виходу з кризи. На чому Асоціація зосередиться після виходу з карантину?

– Дійсно, світ ще не має чіткої відповіді на це питання. Будемо стежити за міжнародним календарем, і сподіваюсь, що восени зможемо приймати участь в міжнародних змаганнях. Напередодні зборів спортсмени пройдуть всі необхідні обстеження й тестування, щоб переконатись, що усі здорові та готові до нових перемог.

Радію, що станом на сьогодні відновлено Міністерство молоді та спорту, призначений новий міністр, який сам професійний спортсмен, тому гадаю в нас буде можливість разом розробити стратегію подальшого розвитку.

– Щоб ви хотіли зараз сказати нашим функціонерам, спортсменам, вболівальникам?

– Жоден карантин не триває вічно. Потрібно зосередитись на позитивних аспектах, адже маємо більше часу на спілкування з рідними, є безліч онлайн-тренінгів для саморозвитку, є можливість почитати книгу, на яку бракувало часу. Головне ніколи не здаватись, набиратись сил на майбутні перемоги. Невдовзі все повернеться на свої місця і українські спортсмени будуть тішити нас новими перемогами!