Невдовзі збірна команда повернеться в Олімпійський центр Конча-Заспа. Ми розпитали чемпіонку Європи Оксану Лівач, наскільки вона скучила за тренуваннями та як готується до зборів.
– Ви дуже сильно скучили за тренуваннями?
– На скільки скучила за тренуваннями вже не описати словами, але насправді найбільше скучила за тренувальними зборами, за повноцінними тренуваннями на килимі та й взагальному за плодотворною атмосферою, яка у нас панувала. Насправді, під час карантину підтримувала форму, проводила тренування кожен день, але це звісно не те! Інколи набридало не вистачало банальної скажем так компанії для того щоб було веселіше тренуватися, самому трішки сладно!
– Чого під час ізоляції бракувало найбільше?
– Під час карантину бракувало всього, було відчуття якоїсь недоповненності!  Очевидно що змагань скоро  не буде, тому немає чіткого плану як рухатися далі! Місцями це дуже збивало!
– Як виходили з ситуації під час карантину?
– Виходили всіма можливими ситуаціями. Стелила килим прямо у себе вдома, робила різні пробіжки практикувала велопробіжки на довгі дистанції, гуляла по горам, вигадувала все що тільки могла, лише шоб бути завжди в активності!
– Як гадаєте чи досить домашніх тренувань для підтримки форми?
– Впевнена, що ні! Якщо навіть є усі умови для тренування потрібно мати поруч свого  наставника (тренера) який буде тебе корегувати та підказувати!
– Як відбувалася ваше спілкування з тренером?
– З тренером підтримували звязок дистанційно, розмовляли тільки по телефону.
– Чи займалися самоаналізом? Якщо так то яких висновків дійшли?
– Звісно, думаю це було одне із основних завдань на карантині сісти передивитися свої змагальні сутички виписати помилки, зізнаюсь раніше було важко налаштуватись просто сісти і переглянути свої сутички, а тут така можливсіть гріх було не скористатися! А висновок тільки один багато одних і тих самих помилок, тому тепер знаю на чому робити більше акцент і над чим працювати!
– Що змінилося у ваших тренуваннях після послеблення карантину?
– Всім спортсменам стало легше проходити до свого тренувального залу, дало змогу входити у звичайний тренувальний ритм.  Наша команда  сьогодні тренується поки вдома, так як у Львові ще не зняли послаблення, чекаємо рішення чиновників на дозвіл проводити тренування в залах, а також з нетерпінням чекаємо тренувального збору на Олімпійській базі, який розпочнеться з 15 червня!!
– Невдовзі розпочнеться збір, як готуєтесь до повернення на базу?
– На мою думку на збір порібно приїхати підготовленим, увійти хочаб у мінінмальну форму, коли тіло не підготовленне до навантажень є великий ризик травмуватися! Нормальлізувати свою оптимальну вагу, щоб зайві набрані кілограмчики під час карантину не заважали рухатися!
-Яким аспектам тренування будете приділяти більше уваги тепер. Чи можна сказати, що щось кардинально зміниться чи повернетесь до звичного режиму під час навчально-тренувальних зборів?
– Сьогодні не можу сказати чи щось змінилося все стане явними коли вже будуть збори та  змагання. Все залежить звісно від нас спортсменів, але наші тренери збірної також повинні зробити певні корективи у проведені зборів. Якшо це можливо то нам потрібно провести тренувальні збори  на морі та в горах, це точно необхідно нам.