Асоціація спортивної боротьби України підбила підсумки року, що минає. Цьогоріч наші спортсмени на міжнародній арені здобули понад сто медалей різного гатунку, а також дві ліцензії на Олімпійські Ігри в Парижі, авторами яких стали титуловані Жан Беленюк та Ірина Коляденко. Завдяки керівництву Асоціації спортивної боротьби України, а також партнерам та друзям Асоціації спортсмени отримали гідні відзнаки, неабияку увагу та грошові премії. Без перебільшення буде сказано, що до львівського «Леоленду», де безпосередньо відбулася сама зустріч, з’їхалася уся борцівська еліта України. І всі в один голос не забували дякувати Збройним Силам України, завдяки яким цей захід став можливим.

Юрій Копитко, президент Асоціації спортивної боротьби України

Живемо в непростий час. Клятий ворог продовжує знищувати країну, і, зокрема, нашу спортивну інфраструктуру. Незважаючи на це, у 2023 році наші спортсмени здобули понад сто медалей з чемпіонатів світу та Європи, а також маємо дві ліцензії на Олімпійські ігри. Ми готуємося до того, щоб ще добрати олімпійських ліцензій і достойно виступити у Парижі. Дякую нашим захисникам, завдяки яким цей захід для нашої борцівської родини ми можемо зробити традиційним. Такі заходи об’єднують усю борцівську спільноту. Маємо майданчик для того, щоб обмінятися думками та обговорити наші майбутні плани.

Едуард Прощук, перший віце-президент Асоціації спортивної боротьби України

Дякую Богу та захисникам за можливість проведення нашого заходу. Ми вшанували наших спортсменів-медалістів, які здобули медалі на міжнародній арені для України. Це вкрай важливо під час війни, адже наші борці нагадують цивілізованому світу, що Україна потребує перемоги та підтримки. Це частина нашої міжнародної дипломатії. Щодо ліцензій, то, звісно, їх хотілося б більше. Попереду у нас ліцензійні турніри. Ми сподіваємося, що до цих змагань наші спортсмени підійдуть у хорошій формі. Цього року ми провели два грандіозні заходи – чемпіонат України у Львові та Кубок України у Білій Церкві. Ми намагалися ці змагання провести на найвищому рівні і, як на мене, нам це вдалося. Ми отримали чимало хороших відгуків. Ми хочемо, щоб наш славний вид спорту проводився на найвищому рівні. У нас була ідея підняти організаційний рівень проведення змагань. Дякую нашим партнерам, які в час війни знаходять можливість підтримувати наших спортсменів і роблять все можливе, щоб вони відчували, що потрібні для нашої країни.

Олег Сазонов, президент федерації греко-римської боротьби України, віце-президент Асоціації спортивної боротьби України 

На чемпіонаті Європи та світу у греко-римській боротьбі спортсмени цього року здобули чотирнадцять медалей: одну золоту, чотири срібних та дев’ять бронзових. У наступному році ми матимемо також два ліцензійних турніри, а відтак розраховуємо на те, що наші спортсмени доберуть перепустки на Олімпійські Ігри. Розраховуємо на Парвіза Насібова та Михайла Вишневецького. Триматимемо за них, а також за інших хлопців, кулаки. Вдячний за роботу Юрію Копитку, якого цього року переобрали президентом Асоціації спортивної боротьби України, а також першому віце-президенту Едуарду Прощуку.

Жан Беленюк, Олімпійський чемпіон, володар ліцензії-2024

Рік завершився на позитивній ноті. Я зміг для країни вибороти олімпійську ліцензії і ця історія уже є позитивною. Третє місце на чемпіонаті світу – це перша сходинка до Олімпійських Ігор в Парижі, до яких треба буде підготуватися та гідно представити нашу країну. Дуже важливо взагалі, що в таких умовах український спорт існує взагалі. Українські спортсмени – сильні, хоробрі та відважні. Незважаючи на ні що, вони продовжують займатися та показувати високий результат, прославляючи нашу країну. Інколи спортсменам потрібно змінювати зал на заходи, де на них звертають увагу та їх вітають з їхніми спортивними результатами. Це мотивує кожного спортсмена. Вони сподіваються реалізувати свою мрію в наступному році, аби знову бути нагородженим.

Ірина Коляденко, чемпіонка Європи, призерка Олімпійських Ігор, володарка олімпійської ліцензії-2024

Захід важливий в тому плані, щоб ми, спортсмени, мали можливість трішки відпочити як і фізично, так і морально. Для кожного з нас буде корисно переключитися на щось нове. У цьому році ми виконали усе, що планували. Золото чемпіонату Європи, бронза чемпіонату світу та олімпійська ліцензія – максимальні результати, які я могла на цьому етапі досягнути. Радію такому результату і радію, що Асоціація спортивної боротьби України нас підтримує. Ми готові працювати далі. На початку року у нас буде міжнародний турнір, а згодом чемпіонат Європи, а далі, мабуть, уже підготовка до Олімпійських Ігор.

Юлія Ткач, чемпіонка світу 

Дякую організаторам за вечір, який об’єднав людей, які люблять боротьбу. Незважаючи на складний час, спортсмени продовжують виконувати свою роботу, а саме тренуватися, перемагати та прославляти свою державу на міжнародній арені. Цей вечір є приємним та важливим в тому плані, щоб ми знову з великим бажанням несли блакитно-жовтий стяг. Спортивний рік я завершила з двома срібними медалями з чемпіонату Європи та світу. Я пишаюся собою зважаючи на свій поважний спортивний вік та те, що є мамою двох дітей. Звісно, хочеться лише перемог, але в житті так не буває. Дякую Богові за цей рік та людей, які мене оточують, а також за нашу Асоціацію, яка у нас вірить та підтримує.

НАШІ СПОРТСМЕНИ – НА ПЄДЕСТАЛІ

Під заходу було нагороджено призерів чемпіонату Європи U-20 в Іспанії: бронзових у вільній боротьбі на Євро U-20 Івана Чорногуза (Івано-Франківська обл., 86 кг), Володимира Кочанова (Харківська обл., 125 кг), Єлізавету Виноград (Донецька обл., 65 кг), Марію Зенкіну (Одеська обл., 76 кг) та Юлію Пахнюк (Івано-Франківська обл., 59 кг). Відзнаку отримали й борці греко-римського стилю, які також вибороли бронзу: Ірфан Мірзоєв (Полтавська обл., 72 кг), Руслан Абдієв (Харківська обл., 77 кг), Іван Чмир (Закарпатська обл., 82 кг), Владислав Луб (Донецька обл., 97 кг), а також срібний призер Марко Волошин (Донецька обл., 55 кг).

Нагородили також низку володарів золотої медалі Євро U-20: Микиту Зубаля (Одеська обл., 65 кг), Івана Примаченка (Полтавська обл., 97 кг), Вікторію Слободенюк (Житомирська обл., 50 кг), Манолу Скобельську (Львівська обл., 68 кг), Марію Єфремову (Донецька обл., 53 кг), Аліну Філіпович (Івано-Франківська обл., 57 кг), Ірину Бондар (Київська обл., 62 кг), Ірину Заблоцьку (Івано-Франківська обл., 72 кг).

Отримали відзнаки чотири призери у вільній боротьбі на чемпіонаті світу U-20, який відбувся в Йорданії. Вікторія Слободенюк (Житомирська обл., 50 кг), яка виборола бронзу, срібні призери Іван Примаченко (Полтавська обл., 97 кг), Марія Єфремова (Донецька обл., 53 кг) та володарка золота Аліна Філіпович (Івано-Франківська обл., 57 кг).

Чимало українських спортсменів повернулись із нагородами з чемпіонату Європи U-23, який проводив в румунському Бухаресті. Нагороджено бронзових призерів у вільній боротьбі – Микиту Гончарова (Донецька обл., 65 кг), Марію Винник (Чернівецька обл., 55 кг) та у греко-римській боротьбі Едуарда Стрільчука (Тернопільська обл., 55 кг), Владислава Кузька (Запорізька обл, 60 кг), Микиту Політаєва (Київська обл., 77 кг); срібних призерів Володимира Кочанова (Харківська обл., 125 кг), Лілію Маланчук (Київська обл., 53 кг), Олександру Хоменець (Львівська обл., 57 кг), Ірину Заблоцьку (Івано-Франківська обл., 72 кг), Ірфана Мірзоєва (Полтавська обл., 72 кг); чемпіонів Андрія Джелепа (Івано-Франківська обл., 61 кг), Соломію Винник (Чернівецька обл., 59 кг), Ірину Бондар (Житомирська обл., 62 кг), Анастасію Алпєєву (Волинська обл., 76 кг), Михайла Вишневецького (Харківська обл., 130 кг).

Дев’ять медалей Україна здобула на чемпіонаті світу U-23. Нагороджено п’ятьох бронзових призерів: Лілію Маланчук (Київська обл., 53 кг), Юлію Лесковець (Рівненська обл., 65 кг), Манолу Скобельську (Львівська обл., 68 кг), Ірину Заблоцьку (Івано-Франківська обл., 72 кг), Анастасію Алпєєву (Волинська обл., 76 кг); трьох спортсменів, які вибороли срібло: Ірину Бондар (Житомирська обл., 62 кг), Ірфана Мірзоєва (Полтавська обл., 72 кг), Михайла Вишневецького (Харківська обл., 130 кг) та володарку золотої медалі Соломію Винник (Чернівецька обл., 59 кг).

На континентальній першості серед дорослих в хорватському Загребі українські борці завоювали одинадцять нагород. За успішні виступи та здобуття бронзової медалі нагороджено Еріка Арушаняна (Сумська обл., 65 кг), Ігоря Никифорука (Івано-Франківська обл., 70 кг), Тетяну Сову (Херсонська обл., 60 кг), Ярослава Фільчакова (Харківська обл., 82 кг), Парвіза Насібова (Запорізька обл., 67 кг). Відзнаку отримали срібні призери Євро2023: Оксана Лівач (Львівська обл., 50 кг), Юлія Ткач (Львівська обл., 59 кг), Алла Белінська (Львівська обл., 68 кг), а також володарі золота: Василь Михайлов (Одеська обл., 79 кг), Аліна Грушина (Київська обл., 57 кг), Ірина Коляденко (Київська обл., 62 кг).

За вдалі виступи на чемпіонаті світу серед дорослих, який відбувся в сербському Белграді, нагороджено двох бронзових призерів, які завоювали, зокрема, ліцензії на Олімпійські ігри-2024 в Парижі – Ірину Коляденко (Київська обл., 62 кг) та Жана Беленюка (Полтавська обл., 87 кг). Також було нагороджено Василя Михайлова (Одеська обл., 79 кг), Ярослава Фільчакова (Харківська обл., 82 кг) та срібну призерку світової першості Юлію Ткач (Львівська обл., 59 кг).

Керівництвом Асоціації спортивної боротьби за великі здобутки підопічних нагородили тренерів збірних України Володимира Євонова (вільна боротьба, жінки), Василя Федоришина (вільна боротьба, чоловіки) та Володимира Шацьких (греко-римська боротьба).

Джерело: Kamp-Sport