Об’єднаний світ боротьби (UWW) планує з вересня відновити проведення міжнародних змагань, повідомляє сайт UWW.

Таке рішення було прийнято у вівторок на онлайн-нараді бюро UWW, на якій також були обговорені зміни в календарі змагань на 2020 і 2021 роки. У серпні знову будуть розглянуті ці питання і прийняті рішення з урахуванням епідеміологічної ситуації в світі.

«Ми повернемося до змагань тільки тоді, коли будемо впевнені в безпеці наших спортсменів, тренерів, суддів і глядачів», – підкреслив глава UWW Ненад Лаловіч.

Першими повернуться до змагань юнаки, юніори та молодь до 23 років. У проміжку між 1 вереснем і 30 жовтнем планується провести континентальні першості для цих вікових категорій.

Юніорську першість світу передбачається провести в кінці листопада або на початку грудня в Белграді. Ці ж змагання U-23 пройдуть, як і було спочатку розплановано в календарі, 23-29 листопада у фінському Тампере.

Без своїх першостей світу залишаться юнаки та молодші юнаки, ці змагання, як і Чемпіонат світу серед ветеранів, вирішено в цьому сезоні не проводити. Не увійдуть в календарі цього і наступного сезонів розіграші Кубків світу.

Що стосується чемпіонату світу серед дорослих, то UWW планує його включити в календар 2020 року, але з термінами і місцем його проведення визначаться після того, як розглянуть заявки національних федерацій боротьби, що претендують на ці змагання.

Чемпіонат світу 2021 року відбудеться, відповідно до раніше затвердженого календаря, 2-10 жовтня в Осло. Тільки не вказано, в яких вагах будуть змагатися борці, але, за логікою речей, в олімпійський сезон це повинні бути неолімпійські категорії.

Не зазнає змін система посіву при процедурі жеребкування на Іграх Токіо. У число сіяних потраплять по чотири борця в кожній вазі, які набрали найбільшу кількість рейтингових очок за підсумками трьох стартів – чемпіонату світу-2019 і цьогорічного турніру в Римі, а також, чемпіонатів континенту. За час, що залишився до Олімпіади, поліпшити своє рейтингове становище зможуть лише борці Китаю, Північної Кореї і Туркменістану, що не брали участь з поважних причин в чемпіонаті Азії-2020. Таку можливість вони отримають на цих же змаганнях наступного року.

Кращі борці 2020 року з врученням їм грошових призів будуть визначатися тільки, якщо відбудеться Чемпіонат світу. В іншому випадку суми призових перейдуть на наступний рік. Не уточнено тільки, що в цьому випадку мова йде про збільшення премій удвічі або про розширення числа нагороджених. Нагадаємо, що за підсумками минулого сезону визнані кращими в кожному зі стилів боротьби отримали по 30 тисяч швейцарських франків, а другі і треті номінанти – по 20 тисяч і 10 тисяч відповідно.