Заступник міністра молоді та спорту Микола Даневич вже багато років поспіль є постійним гостем Київського Міжнародного турніру. Ukrwrestling.com.ua поспілкувався з Миколою Володимировичем про перспективи КМТ.

– Миколо Володимировичу, турнір проходить вже понад двадцять років, а скільки разів особисто ви були присутнім на Київському Міжнародному?

– В якості глядача відвідував турнір напевно разів десять, а в якості заступника міністра – четвертий рік. Мені завжди було цікаво спостерігати, як розвивається спортивна боротьба. Я колишній спортсмен і щиро вболіваю за наших атлетів.

– Як оцінюєте організаційний рівень цьогорічного турніру?

– Я переконаний, що на сьогоднішній день турнір гідно представляє Україну і проходить на рівні чемпіонату Європи. Щодо складу, то його вже давно називають малим чемпіонатом світу. Це результат налагодженої співпраці міністерства молоді та спорту з Асоціацією спортивної боротьби України. Сьогодні я встиг поспілкуватися зі спортсменами та тренерами з інших країн і вони підтвердили, що рівень змагань дуже високий і з кожним роком покращується. Не даремно ми щороку бачимо не менше двадцяти іноземних делегацій з усіх куточків світу. Загалом  Київський турнір відомий не лише широкою географією країн. Не менш важливою складовою є представлення нашої країни, адже українські борці є гідними суперниками. Спортивна боротьба є одним з пріоритетних видів спорту для Міністерства і завжди приносить чимало медалей для країни.

– Як на вашу думку можна ще якось підсилити турнір?

– Я гадаю підсилити можна лише ще більшою кількістю титулованих спортсменів, борців найвищого класу, яких ми запрошуємо і будемо запрошувати. Сподіваюся, що з часом турнір стане рейтинговим і кількість учасників з кожним роком буде лише збільшуватись.

– Як гадаєте чи можна назвати Україну борцівською державою?

– Сьогодні наші борці одні з найсильніших в Європі та світі. Наші дівчата привезли шість медалей з чемпіонату Європи, чотири з яких золоті. В нас є великий потенціал і ми в міністерстві робимо все для того, аби його розвивати. Як на мене – найголовніше, що географія розвитку цього виду спорту не обмежена якимось одним регіоном, а має розвиток по всій Україні.

Микола Даневич разом з жіночою збірною з боротьби

– Ви разом з міністром Ігорем Ждановим – часті гості на тренувальній базі в Конча-Заспі і ведете безперервний діалог зі спортсменами та тренерами. Про що цей діалог?

– Ми сьогодні виконуємо практично всі побажання Асоціації спортивної боротьби. Міністерство та держава зараз виконують всі зобов`язання, щодо спортивних заходів, навчально-тренувальних зборів. Я думаю, що на сьогоднішній день спортсменів влаштовує якість надання послуг на Олімпійській базі в Конча-Заспі. А що потребують спортсмени? Сучасних європейських умов і тоді будуть результати.