Чергове порушення рішень та рекомендацій МОК: до чемпіонату Європи допущено російського борця, що підтримує війну в Україні

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт разом з т.в.о. Міністра молоді та спорту України Матвієм Бідним, а також президентом Асоціації спортивної боротьби України Юрієм Копитком звернулися до президента МОК Томаса Баха, президента Об’єднання світової боротьби Ненада Лаловіча, президента Федерації боротьби Румунії Развана Пірцалабу з інформацією про російського спортсмена Імама Ганішова, якого допустили до участі в чемпіонаті Європи (м. Бухарест, Румунія).

«У нас є інформація та фото, які підтверджують, що ця особа перебувала на тимчасово окупованій території України (Запорізька область), підтримує російських військових та війну Росії проти України», – зазначено в листі.

На чемпіонаті Європи з боротьби в румунському Бухаресті Імам Ганішов виступив під нейтральним прапором. Раніше спортсмен незаконно відвідував окуповану територію України та сфотографувався в компанії російського військового, підтримуючи таким чином злочинні дії росіян проти українського народу.

«Хочемо ще раз підкреслити непохитну позицію України. Поки російські війська за підтримки уряду Білорусі продовжуватимуть здійснювати акти геноциду проти українського народу, російським і білоруським спортсменам має бути заборонено брати участь у будь-яких міжнародних змаганнях, у будь-якому статусі, зокрема в нейтральному», – йдеться у листі.