Минулого тижня в столиці Естонії завершився топовий масштабний молодіжний борцівський турнір. Українські команди посіла перше командне місце в усіх трьох видах боротьби!

Про успіхи українців у Таллінні в інтерв’ю Kamp-Sport детальніше розповів тренер юнацьких збірних України з жіночої боротьби Орест Скобельський:

 – “Tallinn Open” – один із найпотужніших турнірів з боротьби у світі. Змагання вражають кількістю учасників. Цього року в трьох видах боротьби (чотирьох вікових групах: U-13, U-15, U-17, U-20) були представлені 2335 учасників з 38-ми країн світу. Українських команд змагалось близько двадцяти.

Усією борцівською спільнотою пишаємось, що серед 304-х команд жіноча збірна України виграла командний залік нагород.

Наскільки задоволені таким результатом українських борців? Оцініть користь подібних турнірів.

Звичайно, турнір в Таллінні приніс велику користь нашим спортсменам. Юні борці в нинішні часи мають дуже мало виїздів на закордонні змагання. А тут вони мали чудову нагоду боротися проти американців, мексиканців та решти команд з інших континентів. Ще одна користь – змагання відбулися практично протягом одного дня. Всього на Tallinn Open спортсмени боролися на 14-ти килимах. Як тренер, я фізично не встигав побачити всі сутички наших борчинь. Відповідно дівчата почали краще комунікувати між собою, підтримували один одного та допомагали, щоб ніхто часом не пропустив свою сутичку. Кожна борчиня провела щонайбільше сім поєдинків.

Багато наших спортсменів приємно потішили. Хтось, певно річ, трохи хвилювався, але для цього також потрібні подібні старті. Це досвід, якого дуже необхідно набувати. Сподобалось, що чимало наших борчинь проявляли характер і виривали перемоги на останніх секундах.

Кого може виділити з борчинь, хто зумів приємно потішити на турнірі в Таллінні?

Потішили виступами Юлія Голговська, Христина Демчук, Мартіна Модна, Соломія Петрів, які стали чемпіонками. Дуже впевнено та чітко пройшла турнір Надія Соколовська, перемогла минулорічну чемпіонку змагань зі Швеції. Загалом я хотів би виділити багато українських дівчат, адже всі доклали багато зусиль до першого командного місця.

Була також матчева зустріч Європа-США. Хто з українських борчинь змагався в складі Європи?

Попередньо в цьому матчі в складі європейської команди мала боротись уся збірна України, але взяли участь лише шестеро наших дівчат. З них п’ятеро здобули перемоги в сутичках. Чудово виглядали з американками Юлія Голговська, Христина Демчук, Валерія Станчева, Олександра Рибак і Надія Соколовська. Для дівчат це стане корисним досвідом. Перемоги в цих сутичках, на мою думку, зробили їх більш впевненими у своїх силах.

Перебування в Таллінні продовжилось тренувальними зборами…

Так, після завершення турніру близько половини учасників залишились на збори, які тривали протягом трьох днів. Ми мали досить інтенсивні тренування. Кожна країна мала змогу проводити розминки для всіх команд і ми також взяли в цьому участь. Дівчата також познайомились з багатьма борчинями з інших країн, обмінялися контактами. Все пройшло в дружній та приємній атмосфері.

Попри щільний графік українські збірні встигли прогулятися столицею Естонії?

Ми проживали в центрі міста, тож мали нагоду прогулятися дорогою до змагального залу. Зустріли багато українців, також отримали чимало вітань і слів підтримки від самих естонців.

Kamp-Sport