Одразу шість золотих медалей привезли українки з чемпіонату Європи в Албанії. В рідних містах спортсменак вітали на найвищому рівні.

А першими найсильнішу команду Європи привітали українські прикордонники у пункті пропуску «Чоп». Адже в команді є представниці Державної прикордонної служби України. Зокрема, Ірина Коляденко, Анастасія Алпєєва та Марія Винник стали чемпіонками у своїх вагових категоріях, а Соломія Винник виборола бронзову нагороду.

Під час зустрічі спортсменок привітали прикордонники Чопського загону. Вони подякували борчиням за високі результати та гідне представлення України на міжнародній арені.

Самі спортсменки відзначили підтримку прикордонної служби та подякували за теплий прийом і швидке оформлення під час перетину кордону. Також вони охоче поспілкувалися з військовослужбовцями та зробили спільні фото.

“Привітали нашу гордість — чемпіонку Європи 2026 року Ірину Коляденко. – написав на своїй сторінці у фейсбук перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Пащинський. – Коляденко здобула свій четвертий титул чемпіонки Європи, не пропустивши жодного очка протягом турніру. Після двох перемог із технічною перевагою у чвертьфіналі та півфіналі Ірина зустрілася у фіналі вагової категорії до 65 кг зі срібною призеркою світу Аліною Касаб’євою. Вона контролювала поєдинок упродовж усього матчу та здобула перемогу з рахунком 9:0.

Ця перемога має особливий символізм, адже у вирішальному поєдинку Ірина здолала представницю росії – і це не лише про спорт, а й про силу духу, принциповість та гідність.”

Слід додати, що найкращою борчинею квітня Ірину Коляденко визнав Об’єднаний світ боротьби!

Триразова чемпіонка Європи Оксана Лівач стала спортсменкою місяця по версії Національного Олімпійського Комітету.

У Волинській ОВА відзначили чемпіонку Європи з вільної боротьби Анастасію Алпєєву та її тренера Івана Палія. Нагороди й грошові сертифікати спортсменці та наставнику вручили т.в.о. начальника ОВА Роман Романюк разом із головою Волинської обласної ради, за сумісництвом очільником обласного відділення НОК Григорієм Недопадом.

Анастасія Алпєєва здобула золоту медаль на чемпіонаті Європи 2026 року в Тирані (Албанія), виступаючи у ваговій категорії до 76 кг. У фіналі вона перемогла представницю Румунії Александру Ангел. Це вже другий рік поспіль, коли волинянка виборює титул чемпіонки Європи.

«Сьогодні мав честь особисто привітати нашу волинянку, чемпіонку Європи з вільної боротьби – Анастасію Алпєєву та її тренера Івана Палія. Вручили почесні грамоти і грошовий сертифікат на знак вдячності за високий результат і гідне представлення Волині та України, – повідомив Роман Романюк. – Щиро дякую за відданість спорту, характер і приклад для молоді. Бажаю нових звершень і перемог – на спортивному килимі та у житті».

Борчині з Чернівців Марія та Соломія Винник привезли золото та бронзу з Чемпіонату Європи з вільної боротьби, який відбувся в Албанії.

З перемогами спортсменок привітав міський голова Чернівців Роман Клічук.